Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Song For Sonny Liston- Unplugged
#1
Polecam Oczko

http://www.youtube.com/watch?v=euMvfLIii7o...mark%20knopfler
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#2
Fajowate, fajowate ale ja najbardziej w tej piosence cenię brzmienie (grę)....... perkusji, i za najlepszš wersjš uważam tš z "One Take Radio Sessions"
Odpowiedz
#3
warto jeszcze to zobaczyćUśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=J-FyEySJBPk
Lord, I'm just a rolling stone
Rock my soul I wanna go home
Odpowiedz
#4
To prawda, sekcja rytmiczna jest dużš siłš tego kawałka, jednak Chwil, kiedy tylko On, gitara i mikrofon widziałam / jest zarejestrowanych(?) tak niewiele, że wzruszajš za każdym razem i niezmiennie… Dzięki, Rob Uśmiech

PS. Przy tej okazji przyznaję się do pewnej myœli, która nawiedzała mnie wielokrotnie podczas Shangri-La Tour (nie inaczej było w Spodec’u -_- ) „…a może jednak dzisiejszego wieczora ZAMIAST „Song For Sonny Liston” zabrzmi… (i tu następowała… cała lista ukochanych… Wywracanie oczami )
Słaboœć Marka do tego utworu jest jednak wielka i… zawsze zwyciężała ^_^
Z biegiem czasu… i ja się przekonałam… Ot, taka jest Markowa SIŁA… Oczko
<span style=\'color:gray\'>And what have you got at the end of the day?
What have you got to take away?
</span>
Odpowiedz
#5
Ja też tę Pieœń nie pokochałem od razu Oczko To była taka powoli rozpuszczajšca się pastylka. Tak to prawda w tym też tkwi siła MK Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#6
Kurczaki - ze mnš było tak samo - na poczštku ten utwór był taki sobie...

A teraz nie wyobrażam sobie koncertu bez opowieœci o Sonnym i elektryzujšcymi akordami Markowej gitary. Opowieœć o Sonnym Listonie jest obecnie gwoŸdziem koncertu równie ważnym co "Speedway..." czy "Romeo..."

W tej zaproponowanej przez Robsona wersji Unplugged bardzo zaskoczyła mnie mimika twarzy Marka.Tutaj opowiada całš historię nie tylko słowami i gitarš ale też oczami oraz mimikš wyraŸnie wczuwajšc się w opowieœć - znakomita sprawa.

Wersja z gitarš elektrycznš, perkusjš i basem oczywiœcie mocniejsza oraz bogatsza brzmieniowo lecz dla odmiany warto posłuchać Marka wyłšcznie z jednym akustykiem...

Fajne smaczki

Duży uśmiech

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#7
Nawišzujšc do terminologii której użył Robson, Song For Sonny Liston jest dla mnie pigułkš, którš aplikuję sobie połykajšc raczej niż rozpuszczajšc. Mam wrażenie, że każde jego wykonanie na żywo jest znacznie lepsze niż wersja albumowa, która jest według mnie jednym z najsłabszych punktów na Shangri La. Fantastyczny tekst swiadczšcy o kapitalnych zdolnoœciach lirycznych Marka, zasługuje według mnie na o wiele ciekawszš melodię niż, powiedzmy sobie to szczerze, te nudne 5 minut, które zaserwował nam Maestro. Wersja albumowa jest totalnie bez życia i strasznie monotonna. Kiedy zobaczyłem pierwsze setlisty z trasy SL, byłem rozczarowany, że ten utwór zajšł tam stałe miejsce. Na szczęœcie słuchajšc go na żywo zwróciłem honor temu numerowi - głownie za sprawš perkusji oczywiœcie, a także za sprawš Markowych improwizacji w samym œrodku kawałka. Jednak nie brakowałoby mi go, gdyby Mark zdecydował się wykreslic go z setlisty, po prostu sšdzę, że jak na kompozytorski talent autora, ten song jest po prostu przeciętny, żeby nie powiedzieć nudny.

Inaczej sprawa wyglšda kiedy oglšda się takie surowe wykonania akustyczne, które sš zawsze takie prawdziwe. Myœlę, że gdyby Mark zdecydował się kiedys na takš płytę - tylko On i Gitara - to byłoby naprawdę coœ niezwykłego. Muszę podpowiedzieć Guy'owi, żeby nagrali Maestro kiedy prezentuje zespołowi po raz pierwszy nowy materiał Oczko. Wyobrażacie sobie takie cudeńko? Uśmiech

Tymczasem dla wszystkich, którzy lubia takiego 'ogniskowego' MK, podsyłam jeszcze kilka próbek:
Boom Like that - wersja unplugged, niestety słabej jakosci i doœć poszatkowana, ale interesujšca.
Sessions at AOL - za to tutaj wideo w swietnej jakoœci z bardzo interesujšcym materiałem nagranym w roku 2002 podczas promocji albumu The Ragpicker's Dream. Sesje zawierajš wywiad oraz wykonane przez Marka Marbletown oraz w duecie z Guy'em Devil Baby i Wild Theme
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#8
O tak sławna sesja AOL Oczko To ciekawa sprawa z Song For Sonny Liston. Prawie podobnie czujemy tę opowieœć. Niesamowite bo ja raczej bardzo rzadko (bšdŸ wcale) po pierwszym przesłuchaniu nowej płyty Maestro nie próbuje sobie wyobrażać jak móglby zabrzmieć utwór który mi nie podpasował od razu...Albo taki fragment musi trochę poczekać i tak było np. z Song For Sonny Liston albo jeszcze wczeœniej z Fare Thee Well Northumberland albo wkładam go do szuflady z napisem 'nie chwytajace od razu...' Duży uśmiech Natomiast teraz trudno mi sobie wyobrazić Song For Sonny Liston z innš melodiš o ile w ogóle takowa istnieje bo jakoœ trudno mi sobie zanucić ten fragment Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#9
Cytat:Originally posted by Robson@Nov 20 2006, 10:28 AM
Niesamowite bo ja raczej bardzo rzadko (bšdŸ wcale) po pierwszym przesłuchaniu nowej płyty Maestro nie próbuje sobie wyobrażać jak móglby zabrzmieć utwór który mi nie podpasował od razu...
Ja również tego nie robię. Zawsze daję każdej kompozycji czas na 'dojrzenie'. Niektóre uwielbiam od razu i bez wahania, niektóre dojrzewajš troszkę póŸniej i uwielbiam je wtedy równie mocno jak te pierwsze, a niektóre (jak Song for Sonny... np.) niestety majš czas dojrzewania znacznie dłuższy i często słuchanie ich kończy się na przeskakiwaniu do następnego numeru Oczko. Widzisz, coœ w tym jest, bo Fare Thee Well Northumberland traktuję bardzo podobnie jak SFSL i też chyba nie przypadkiem wymieniłeœ ten tytuł przy tej okazji, prawda? Song For Sonny Liston to długa opowieœć (kilkanaœcie zwrotek!!Oczko i uważam, że aby taki długi utwór nie był zbyt monotonny wymaga bardziej urozmaiconej melodii. Takich kawałków jest więcej. Podobnie traktuję No Can Do czy Fare Thee Well..., o którym juz wspomnieliœmy Oczko. Ale to tylko moja skromna opinia Oczko.
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#10
Tak to prawda nie przypadkiem Sonny Liston pojawia się obok Fare Thee Well Northumberland Oczko A i całkiem na miejscu jest tytuł No Can Do. Z całej płyty Golden Heart najdłużej się przekonywałem. Ale przekonywania zakończyły się pomyœlnie Uśmiech Wracajšc natomist do Song For Sonny Liston bardzo odpowiada mi ten jednostajny rytm który wcišga i atakuje zewszšd. Tak jak na ringu. Może nie za wiele się dzieje ale mocny klimat na długo pozostaje. Wersja akustyczna to zupełnie inna bajka Oczko
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#11
skateaway > http://www.youtube.com/watch?v=qpgwokZvlQg

http://www.youtube.com/watch?v=DsCRgcMfwpM...related&search=
I've got a right to go to work but there's no work here to be found
------------------------
szefu Uśmiech
Odpowiedz
#12
A Martinez jak zwykle bardzo trafnie podsumował naszš dyskusję... Huh Duży uśmiech

Cytat:Originally posted by Robson
Wracajšc natomist do Song For Sonny Liston bardzo odpowiada mi ten jednostajny rytm który wcišga i atakuje zewszšd. Tak jak na ringu. Może nie za wiele się dzieje ale mocny klimat na długo pozostaje.
Chyba właœnie o to chodziło Autorowi, porównanie z ringiem trafia i do mnie Oczko Boks to równie fascynujšcy sport jak ten kawałek Szczęśliwy (z całym szacunkiem dla Sonny'ego i wszystkich wielbicieli tego sportu Oczko ).

Pod słowami do tego utworu widnieje taki oto cytat:
Cytat:‘some day they’re gonna write a blues for fighters. It’ll just be for slow guitar, soft trumpet and a bell.’
sonny liston 1962
No i dlaczego Mareczek się nie dostosował? Jestem pewien, że byłoby znacznie ciekawiej Uśmiech B)
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#13
Cytat:Originally posted by koobaa@Nov 20 2006, 05:06 PM
Song For Sonny Liston to długa opowieœć (kilkanaœcie zwrotek!!Oczko i uważam, że aby taki długi utwór nie był zbyt monotonny wymaga bardziej urozmaiconej melodii. Takich kawałków jest więcej. Podobnie traktuję No Can Do czy Fare Thee Well..., o którym juz wspomnieliœmy Oczko. Ale to tylko moja skromna opinia Oczko.
To chyba jeden z nielicznych tematów markowych, w których nie zgodze się z Tobš, Kuba.
Dla mnie wymienione powyżej piosenki majš wiele klimatu i to fakt, że sš doœć proste w budowie, ale dla mnie najważniejszy jest właœnie ten klimat. B)
„ten sławny koncert DS z Bazylei” … „zdarlem te tasme do czarno-bialosci....”
Odpowiedz
#14
Ależ Romku, ja nie twierdzę, że te utwory nie majš klimatu. Każdy utwór "made by Knopfler" ma dla mnie swego rodzaju klimat, nawet Red Staggerwing (choć jest to klimat biesadny Uśmiech )... Nie chodziło mi także o ich prostš formę, gdyż jak wiemy jest to swego rodzaju znak firmowy Marka, by nie było przerostu formy nad treœciš. All That Matters, Hill Farmer's Blues, Marbletown, So Far Away i bardzo wiele innych majš również prostš formę ale nie sš monotonne! Jedynym moim zastrzeżeniem do wymienionych wczeœniej w tym wštku utworów jest właœnie ta monotonnoœć, cały utwór oparty praktycznie na jednym akordzie. Na albumie The Ragpicker's Dream Marek zbliżył się bardzo do takiej monotonnoœci jeszcze w dwóch utworach: You Don't Know You're Born oraz Coyote. Tam jednak wprowadził na szczęœcie troszke urozmaicenia w postaci swego rodzaju refrenu oraz œwietnego instrumentalnego outro w stylu Hanka Marvina (You Don't Know...) a także pseudo-dęciaków w Coyote. Uśmiech
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#15
Tym razem nie mogę się z Tobš nie zgodzić, bo piszesz samš prawdę. Niemniej jednak jak widać każdy z nas odbiera tš muzykę na własny sposób.
Zawsze lubiłem klimaty gry na bębenku "konga" (tak to się nazywa?), kiedy to właœnie jeden rytm można wygrywać przez długi czas. Może dlatego ja nie nazwałbym Song For Sonny Liston utworem monotonnym. Choć zgadza się, że nie dzieje się w nim dużo (zwłaszcza, jak ktoœ nie zna angielskiego).
Wracajšc do Waszch wczeœniejszych słów - ja nie musiałem się do tego kawałka przekonywać przez jakiœ czas. Wpadł mi w ucho od razu, ale to tylko dowodzi, że nie wszyscy z tej samej gliny jesteœmy ulepieni. I to jest piękne Moœci Państwo! Duży uśmiech
„ten sławny koncert DS z Bazylei” … „zdarlem te tasme do czarno-bialosci....”
Odpowiedz
#16
Kuba, coœ w tym musi być. Nie przypadkiem to właœnie podczas "Song For Sonny Liston", na koncercie w zeszłym roku, wyskoczyłem z widowni po piwo... Oczko
Odpowiedz
#17
Sonny Liston nie musi się podobać ale od razu na piwo??? Duży uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#18
Nie twierdzę, że mi się nie podoba. Ale piwo też jest przyjacielem człowieka. A na którymœ kawałku trzeba było po nie wyjœć. Duży uśmiech
Odpowiedz
#19
Cytat:Originally posted by koobaa@Nov 19 2006, 10:37 PM
Tymczasem dla wszystkich, którzy lubia takiego 'ogniskowego' MK, podsyłam jeszcze kilka próbek:
Boom Like that - wersja unplugged, niestety słabej jakosci i doœć poszatkowana, ale interesujšca.
Sessions at AOL - za to tutaj wideo w swietnej jakoœci z bardzo interesujšcym materiałem nagranym w roku 2002 podczas promocji albumu The Ragpicker's Dream. Sesje zawierajš wywiad oraz wykonane przez Marka Marbletown oraz w duecie z Guy'em Devil Baby i Wild Theme
Jako, że były problemy z odtworzeniem tych plików on-line, a póŸniej zdjęto te klipy ze strony AOL, dzięki jednemu z pracowników tej firmy pojawiła się możliwoœć aby zachować te unikatowe nagrania w postaci plików. Polecam wszystkim fanom MK te wyjštkowe wykonania.
http://www.freewebs.com/strat61/download/AOL Sessions - Devil Baby.wmv

http://www.freewebs.com/strat61/download/AOL Sessions - localhero.wmv

http://www.freewebs.com/strat61/download/AOL Sessions - Marbletown.wmv

http://www.freewebs.com/strat61/download/AOL Sessions - intv.wmv
...Well He's a big star now but I've been a fan of his for years,
the way he sings and plays guitar still brings me to tears...
Odpowiedz
#20
Słuchajcie Kuba ma rację. To trzeba znać! Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości