Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aLCHEMY na DVD!!!
Zauważyłem że błędnie podawany jest czas Sułtanów z Old Grey Whistley Test. Tak coś mi nie pasowalo od początku. Jak to 78 rok i wersja prawie 10 min. Nic podobnego. 5 min. z małym haczykiem.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
ja prawdopodobnie będe miał wersję BL w czwartek lub piątek, czekam na listonosza Uśmiech
tea
Odpowiedz
To że dIRE sTRAITS Mark Knopfler to muzyka ponadczasowa wiemy wszyscy i ja oglądając aLCHEMY po raz setny mam tego pełną świadomość. Czy w ogóle jakikolwiek utwór DS trąci myszką? Próbowałem się nad tym ostatnio zastanawiać i nic nie przychodzi mi do głowy. aLCHEMY pokazuje wielki zespół w wielkiej formie i rzeczywiście gdyby postawić pytanie czy lepsi są w studiu czy na żywo to więcej plusów zbiera stona live. Nic te koncerty sie nie zestarzały poza spodniami Hala LindesaUśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
filipk91 napisał(a):O Bbo wyrzuceniem w błoto jest dla mnie wydawanie pieniędzy na koncert na dvd, który mam na VHS w takiej samej jakości.

1 koncert na dvd ze względu na sposób zapisu i trwałość nośnika (nietrwałość zapisu magnetycznego) zawsze będzie lepszej jakości niż VHS

2. kiedy będziesz we Wrocławiu zapraszam do siebie - porównasz sobie i sam zobaczysz czy warto
Odpowiedz
O, dziękuję Oczko
Love, Peace & Dire Straits
Odpowiedz
dudageo napisał(a):Mam wszystkie płyty wydane przez Japońców na SHM i zgadzam się w 100% z Adamem... inny świat wrażeń dźwiękowych! Zwłaszcza na dobrym sprzęcie!

uffff a już myślałem, że jestem jedynym 'wariatem', który wydał majątek na Straitsów w wersji SHM-CD, ale na szczęście jest nas więcej!!!
Odpowiedz
he he... ja wydałem i wydaję majątek na SHM - CD nie tylko Straitsów.. mam też Deep Purple, Yes, Zeppelinów i całą masę innych... a nawet Bon Jovi ;-)
Sometimes you`re the windshield...
Sometimes you`re the bug...
Odpowiedz
własnie dostałem !!!!! od listonasza Alchemię na BL, obraz 8,5/10, dźwięk 15/10 Uśmiech
tea
Odpowiedz
własnie się zaczeło Private Investigations -ciarki mi przeszły po plecach...
tea
Odpowiedz
Ciekawe, ciekawe... Ja czekam na odbiór, ale to pewnie nastąpi w przyszłym tygodniu.
A jak takie niuanse, jak partia gitarowa w Sultans Of Swing (głównie solo na końcu), czy fortepian kończący Tunnel Of Love? Lepsze wrażenia, niż te, które każdy z Nas dobrze zna z CD? Uśmiech Rozumiem, że ogólnie ogień? Oczko
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
cały koncert to cos niesamowitego, szczególnie perkusję slychać dużo lepiej niż w wydaniu z 96, w końcu słychać również Joopa Uśmiech
tea
Odpowiedz
Wyobrażacie sobie, jak fantastycznie by było, gdyby na DVD był zapis londyńskiego koncertu w całości? Nawet nie chce myśleć, jak brzmiałby Portobello Belle...

Pozostaje po cichu liczyć na cud i kompletny koncert (a może więcej, niż jeden?) z trasy Brothers In Arms - np. Uniondale 11.10.1985 Oczko
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
nawet dodatki są pięknie odnowione, Mark gra początek Tunnel Of Love razem z Alanem na keyboardzie Uśmiech
tea
Odpowiedz
To prawda. A ja tak się przyzwyczaiłem do Guy'a Fletchera że na początku trochę go szukałemUśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
Czy ktoś wie, gdzie mogę w warszawie nabyć aLCHEMY na DVD od ręki?
Chodzi o zwykłe DVD - szukałem, ale wygląda na to, że dostępne tylko przez internet...

Nieaktualne...
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
Mam BR
jestem po fragmentyrycznym przesluchaniu
Dzwiek super obraz tez.Ale sie oglada i slucha te muze.
Polecam jeste roznica przynajmniej 27 lat swietlnych Uśmiech
Odpowiedz
JK7 napisał(a):Czy ktoś wie, gdzie mogę w warszawie nabyć aLCHEMY na DVD od ręki?
Chodzi o zwykłe DVD - szukałem, ale wygląda na to, że dostępne tylko przez internet...

Nieaktualne...
ale jakie dvd , z VHS?
W tapczanie chyba mam jeszcze wersję audio z VHS
Odpowiedz
Nie, nie, hehe. Uśmiech Miałem na myśli oficjalne DVD bez CD - chyba niedokładnie się wyraziłem. Oczko
To już zresztą nieaktualne pytanie.
...now the sun's gone to hell...
...and the moon's riding high...
Odpowiedz
no to teraz czas na koncert z Bazylei Uśmiech - w całości - tak jak to przedstawiła TVP
swoją droga nasuwa się pytanie czyw przepastnych archiwach TVP Szczecin (to szczeciński ośrodek "realizował" przekaz tego koncertu) zachowały się taśmy z tym materiałem ??
Odpowiedz
No może bez Piotra MetzaOczko Ale i jego udział był znaczący.
Tak mimo tego że aLCHEMIĘ znam na pamięć to teraz odkrywam ją na nowo.
Natomiast bardzo cieszy ten dokument zrealizowany przez BBC. Wykonanie koncertowe "Where Do You Think You're Going"? po prostu rozlożyło mnie na łapatki. Ta ekspresja wykonania i zaangażowanie Marka na scenie...Ciary po plecach. A widzieliście "Twisting By The Pool"? Straitsi z wymalowanymi oczami to jest dopiero widokUśmiech Ten dokument pokazuje ostatni występ DS z Dawidem i jego wypowiedzią bardzo znamienne w moim odczuciu.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nagranie na płycie koncertowej jk2121 6 15,254 31.01.2017, 22:57
Ostatni post: jk2121
  Dire Straits - Stratospheric Sounds ( DVD ) bercik69 7 19,956 01.06.2011, 18:18
Ostatni post: Raingod
  Bonusowe utwory na płycie GL pawlik_lodz 5 15,229 24.12.2010, 11:16
Ostatni post: mirek
  Materiały na allegro Dawid 9 21,860 06.09.2010, 10:40
Ostatni post: Dawid
  Mark na płycie Johna Illsleya! Robson 29 54,527 31.08.2010, 09:23
Ostatni post: elsinore
  Mark na albumie Stinga faf123 10 21,076 21.07.2010, 14:26
Ostatni post: aaadam
  A Night In London - Dvd W Sklepie MARTINEZ 12 22,765 30.12.2009, 23:14
Ostatni post: filipk91
  W empiku DVD Clapton - Knopfler MARTINEZ 0 7,059 09.08.2009, 19:38
Ostatni post: MARTINEZ
  'alchemy' A Chórek. kszaq 6 14,434 21.07.2009, 19:31
Ostatni post: macsa
  Spotkal sie ktos z tym ( w mp3 albo dvd ? ) MARTINEZ 6 15,005 21.07.2009, 15:39
Ostatni post: olaph72

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości