Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (https://knopfler.pl)
+-- Dział: Markowe tematy (https://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Fanowskie zasoby (https://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: 100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk (/showthread.php?tid=558)



100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - macsa - 22.01.2007

"Brothers In Arms" wcišż w czołówce 100 najlepiej sprzedajšcych się płyt na Wyspach...

Konkurs co prawda odbył się kilka miesięcy temu ale dopiero teraz pojawił się, w sieci fragment tego notowania poœwięcony płycie BIA. Zobaczcie co mówiš o tym wydawnictwie członkowie takich zespołów jak: The Killers, Fun Lovin' Criminals, The Rapture czy Lostprophets...

Klip nie zajmuje wiele i znajdziecie go tutaj:

http://www.filefactory.com/file/2196d4/


News podesłany przez TommyJ88/MKNews


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - koobaa - 23.01.2007

Ewentualnie można podejrzeć ten filmik bez œcišgania na kompa tutaj Oczko


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - Robson - 23.01.2007

A ja nawet nie wiem jaka płyta cieszy sie największym uznaniem wœrod tak zacnego grona jak Forumowicze. Wiem, że była kiedyœ podobna ankieta ale za grzyba nie potrafię sobie przypomnieć. Uśmiech


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - Igor23 - 30.04.2007

A to ciekawa lektura : http://www.highfidelity.pl/artykuly/0602/brothers.html


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - macsa - 30.04.2007

Ciekawy artykuł - zawsze zastanawia mnie w opisach audiofilskich skšd oni biorš tak barwne i ciekawe okreœlenia poszczególnych dŸwięków.

na przykład:
Cytat:Gitara dobro z "The Man's too Strong" była na SACD pełniejsza, z lepiej zdefiniowanym pudłem rezonansowym, a w "One World" wersja XRCD wydawała się jaœniejsza

Jak dŸwięk może byc jaœniejszy lub ciemniejszy ? Czy to nie sš okreœlenia dotyczšce œwiatła widzialnego...

albo:
Cytat:Znowu jednak, blachy były chyba lepsze, o lepszym rysunku i 'obwiedni', kształcie i ciężarze.

No tutaj to mnie pan recenzent powalił na kolana...

Wiem, że się na tym nie znam ale czy to nie jest lekkie przegięcie ?

Huh


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - Ania_M - 30.04.2007

BIA to wspaniała płyta i zdziwiłabym się, gdyby nie znalazła miejsca w zestawieniu.


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - Robson - 30.04.2007

Nigdy nie miałem zapędów audiofilskich ale po zapoznaniu się z tym artykułem pomyœlałem przez chwile: kurcze to może być zupełnie inna jakoœć Muzyki, inny odbiór i może jeszcze coœ czego wczeœniej nie zdołałem usłyszeć. A ponadto moja ukochana płyta DS. Tak czy inaczej pan Wojciech Pacuła potrakował temat serio i prawie rozłożył BIA na czynniki pierwsze. Jednak pojawiła się taka refleksja skoro padło tyle porównań i wersji albumu inaczej zmiksowanego, rodzi się pytanie jak daleko technika oddaliła nas od momentu, chwili kiedy Mark Knopfler z kolegami wszedł do studia i zaczšł nagrywać muzyke na tę płytę. Skoro pojawiły się kolejne i kolejne miksy.

"Pytań jest zresztš więcej, bo materiał na LP został nieco inaczej zmiksowany i poddany innej edycji niż materiał, który ukazał się równolegle na CD. Wiadomo natomiast, że w roku 1996 ukazała się cyfrowa reedycja całej dyskografii dokonana przy użyciu, należšcej do Sony, techniki SBM (Super Bit Mapping)."

"Prawdę mówišc reedycja ta brzmiała okropnie. GwóŸdŸ do trumny przyszedł w roku 1998 wraz z reedycjš zbioru największych przebojów "Sultans of Swing: The Very Best of Dire Straits" (Mercury Records 558 658-2). Piosenki na ten składak zostały poddane ponownemu remasteringowi, tym razem przy użyciu przetworników HDCD i w ten sposób zakodowane w 20-bitowym High Definition CD. DŸwięk tej wersji był znacznie lepszy i dawał nadzieję na to, że z taœm-matek da się wycisnšć coœ więcej. Nawet w tym przypadku nie wiadomo, czy korzystano z taœmy analogowej czy cofnięto się do cyfrowego masteru"

No właœnie. Wycisnšć z taœm-matek coœ więcej...Ale mam nadzieję z zachowaniem pierwotnych założeń twórcy. Wszystko to skomplikowane jest troche :wacko:


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - olaph72 - 01.05.2007

Cytat:Originally posted by macsa@Apr 30 2007, 02:28 PM
Jak dŸwięk może byc jaœniejszy lub ciemniejszy ? Czy to nie sš okreœlenia dotyczšce œwiatła widzialnego...
Macsa, nie spotkałeœ się nigdy z okreœleniem "barwa dŸwięku"? A przecież mawia się także, że dŸwięk jest szorstki, ciepły, miękki, szeroki itp. - to także okreœlenia na pozór dalekie od wrażeń słuchowych. Oczko
Zajrzyj do tego artykułu, on wiele tłumaczy.


100 Najlepiej Sprzedajšcych Się Albumów W Uk - ania - 01.05.2007

Cytat:Originally posted by olaph72@May 1 2007, 01:44 AM
Zajrzyj do tego artykułu, on wiele tłumaczy.
niezly artykul- otwiera nie tylko oczy Oczko ... za londynskim Portobello Road i Market zaczelo mi sie tesknic juz w metrze kiedy przyszlo mi stamtad wracac Smutny wszystkiemu winna barwa dzwieku oczywiscie Oczko taka zarliwie aksamitna ^_^ urzeka na godziny cale ^_^